Nemáte na letenku? | Terykon

Nemáte na letenku?

  • 15 prosince, 2020
  • Posted By

K vymoženostem naší současnosti patří mimo jiné i to, že usmyslíme-li si tak učinit, můžeme klidně kdykoliv a kamkoliv odletět. Čímž samozřejmě myslím ty situace, kdy míříme někam, kde mají letiště a kam se tedy létá. Člověk si dnes prostě jednoduše koupí letenku, protože vlastní letadlo vesměs nemíváme, nasedne do linkového spoje a zamíří po obloze do svého cíle. Což je ideální zejména v případech, kdy člověk míří někam daleko, když spěchá nebo když se spojí obojí dohromady a člověk spěchá někam daleko. Protože je to právě letecká doprava, jež je současně pohodlná, rychlá a také bezpečná a v rámci možností spolehlivá.

Airbus Lufthansa

Letět se tak dnes dá jak za prací, tak třeba i za poznáním nebo zábavou. Každému co jeho jest. Není v tom žádný problém.

Totiž jeden problém by tu vlastně mohl být, a to ten, že se za letenky stejně jako za cokoliv jiného platí. A to nejednou ne zrovna málo. Zejména do vzdálených a mimořádně atraktivních destinací se platí za letenky hříšné peníze, a je logické, že to si jenom tak někdo nemůže dovolit. Ne každý má penězi nadité kapsy, zato těch, kdo mají málo, máme dost a dost.

A co mají dělat ti méně movití nebo téměř chudí? Ti by si podle logiky měli létání odpírat. Kdo nemůže zaplatit, měl by zůstat doma.

barevné letadlo

Ovšem logika také praví, že i malé peníze jsou peníze. A díky tomu mohou létat i ti, kdo by na drahé letenky neměli. Ne vždy se totiž podaří prodat všechny letenky za obvyklou plnou cenu. A když dopravci zjistí, že už se jim je prodat nepodaří, že už o ně zájem nebude a místa v letadlech by tak zůstala neobsazena, začínají nabízet zbylé letenky levně Levné letenky. Aby za tyto dostali aspoň něco.

A lidem, kteří mají hlouběji do kapy a nejsou právě vybíraví, tak stačí jenom být v pravou chvíli tam, kde se podobné levné letenky nabízejí. Stačí jenom trocha štěstí a dá se letět kamkoliv za velice příznivou cenu.

Category