Letní dovolená

Letní dovolená

  • 7 května, 2023
  • Posted By


Cestovní agentura nebo na vlastní pěst?

Výběr letní dovolené vnímá každý člověk jinak. Někdo už má jasno o své cílové destinaci v období Vánoc, kdy se zájezdy dají zakoupit prostřednictvím cestovní kanceláře za velmi výhodné ceny. Někdo si naopak dává na čas a rozhodnutí nechává doslova na poslední chvíli, kdy sice ceny pobytů klesnou dolů, ale možnosti jsou velmi omezené.
ostrov maledivy
Využití služeb cestovní kanceláře je však jen jednou z možností. Mnoho lidí se do cizí země vydává na vlastní pěst a ubytování i letenky většinou vyhledává na jednotlivých internetových serverech. Cestování bez asistence kanceláře má spoustu výhod. Nejen, že nejste časově vázání na termíny jednotlivých turnusů, program si vytváříte sami podle svých potřeb a nálady, ale také máte možnost lépe proniknout mezi místní obyvatelstvo a poznat danou zemi i mimo hotelový komplex, ve kterém cestovní kanceláře většinou sdružují turisty stejných národností. Na druhou stranu, pobyt s agenturou vám zajistí bezstarostnou dovolenou, delegát hovořící českým jazykem je vám vždy k dispozici, buď telefonicky, nebo osobně na informativních schůzkách a vždy kolem sebe máte lidi stejné mentality a zvyků.
panorama Paříže

Kam se vydat?


·         Možností je v dnešní době čím dál více a celý svět je nám v podstatě otevřený dokořán. K cenově dostupným klasikám bezpochyby patří Bulharsko, Chorvatsko, Itálie, Řecké ostrovy, Turecko i Španělsko. Čím dál více turistů se vydává objevovat krásy Slovinska, Albánie, Makedonie a Litvy.


·         Kdo říká, že za exotikou by se mělo létat pouze v zimě? Destinace jako Bali, Maledivy, Mauricius a další jsou v létě levnější převážně z důvodu období dešťů, které tam během letních měsíců panuje. Období dešťů však neznamená, že vám celou dovolenou proprší, nýbrž lehké spršky zhruba každý druhý den.
kanál v benátkách


·         Pokud vás neláká pobyt u moře, výlet za historií a památkami do některého z hlavních evropských měst je skvělou volbou.