Boj za dokonale upraveným obočím

Boj za dokonale upraveným obočím

  • 7 května, 2023
  • Posted By

Pokud jste si až doposud svého obočí příliš nevšímala, je nejvyšší čas s tím něco udělat. Správně upravené obočí totiž dělá s obličejem divy, dokonce díky němu budete vypadat hned o několik let mladší. Na druhou stranu se najde spousta žen, které si právě nesprávnou péčí zapříčiní pravý opak.
hnědé oči dívky
Správný tvar obočí
K přesně definovanému tvaru obočí využijte špejle, které překřížíte u hrany nosu. Jedna část bude mířit směrem vzhůru podél nosu a druhá bude spojovat hranu nosu a vnější koutek oka. V místech, kde se špejle setká s bočím, tam má obočí správný okraj. Základní tvar obočí nechte bez větších zásahů takové, jaké je. Jen nevzhledné chloupky, které nerostou v linii obočí, vytrhejte. Naopak místa, kde chloupky nerostou, vyplňte tužkou nebo pudrem.
Bezbolestné vytrhávání
Trhání obočí patří bezesporu mezi bolestivé procedury. Postupem času si ale na trhání chloupků zvyknete a bolest bude čím dál snesitelnější. Chloupky trhejte po směru růstu a kůži si druhou rukou opatrně při trhání napínejte. Pinzeta by měla být ostrá a vydesinfikovaná. Pokud je pro vás trhání chloupků přeci jenom moc bolestivé, masírujte si ho před trháním kostkou ledu.
Výplň obočí
Pokud chcete obočí dokreslit nebo vyplnit, využijte k tomu tužku nebo pudr v odstínu, který se nejvíce podobá odstínu vašich vlasů. Pokud jste majitelkou nevýrazného a tenkého obočí, můžete ho dokreslit a zvýraznit pomocí tužky na obočí. Tužka by měla být tvrdší, aby se nerozmazávala. Ještě lepší variantou mohou být pudry na obočí, které obočí přirozeně vyplní a zafixují. Pod obočí můžete ještě nanést světlý stín, který opticky nadzvedne obočí.
čtyři štětečky
Fixace
Pokud jste s výsledným vzhledem obočí spokojená, stačí ho rozčesat pomocí speciálního kartáčku na obočí. Stejně dobře vám poslouží i téměř suchá řasenka, ve které už sice není dostatek barvy na řasy, ale obočí přirozeně dobarví a zároveň je udrží po celý den na svém místě.