Styl a Kabo 2019

Styl a Kabo 2019

  • 8 června, 2019
  • Posted By

Tyto módní výstavy představují dva komerční vrcholy módního průmyslu u nás v České republice a v zemích východní a střední Evropy. Veletrhy Styl a Kabo jsou jediným místem u nás, na Slovensku a ve východní Evropě, kde se setkává koncentrace nabídky a poptávky módy, koženého zboží a obuvi. Vystavující zde mají možnost nabízet své nové kolekce ve velmi atraktivním prostředí naaranžovaných pavilonů. Tyto veletrhy probíhají dokonce dvakrát do roka, vždy v únoru a v srpnu.
dvě modelky
Také se zde setkávají odborníci a obchodníci z módního a kožedělného průmyslu. Na těchto veletrzích se také většinou uvádí na trh exkluzivní zboží, které je vyráběno malosériově a jiné méně známé, o to však zajímavější značky. V únoru byla uvedena novinka Design Street, kde jste si mohli na jednom místě prohlédnout autorskou tvorbu Poyel, Avenir  – Jana Koperová a Lada Vyvialová. Také se zde představila vítězka španělské designérské soutěže Laura Manuela Sanchez Sanz se svojí přehlídkou autorské módní tvorby. Kromě přehlídek jste mohli navštívit i seminář „Mistrovská zkouška v oboru Krejčí, který pořádala Sektorová rada textilního, oděvního a kožedělného průmyslu, která se snaží o znovuzavedení prestižního označení Mistr řemesla v oboru krejčí, jelikož je třeba vrátit krejčovskému řemeslu ztracenou prestiž, kterou kdysi mívalo a kterou si opět bezesporu zaslouží. A právě díky tomuto semináři jste se mohli aktivně podílet na vzniku nových hodnotících standardů při zhotovování oděvů.

módní přehlídka

Kromě stálic, které se veletrhů účastní pravidelně, zde byli k vidění i nováčci z několika dalších zemí. Poprvé se zde představil italský výrobce dámské konfekce, který má více než stoletou tradici – Gironacci Arduino. Také přijela bulharská společnost Sun Diva, která šije plavky. Obuv sem přijeli prezentovat i Poláci, konkrétně značky ANN-MEX a ESKA J. Szydlowski. Kromě těchto značek zde bylo k vidění nespočet dalších nejen od nás, ale i ze zahraničí.

 

Category