Káva bez kofeinu

Káva bez kofeinu

  • 7 června, 2019
  • Posted By

Myslím, že mi dáte za pravdu, že kávu prostě milujeme. Dáváme si ji nejen ráno či přes den v práci, ale také v různých specializovaných řetězcích. Je mnoho různých druhů. Pokud nejsme omezeni, můžeme si dopřát jakoukoli chceme. Dnes si navíc můžete zvolit velikost nápoje i sílu kávy. Nekupujeme si ji, ale děláme si ji i doma z instantní nebo granulované kávy, případně si ji umeleme. Co ale v případě, že nemůžeme klasickou kofeinovou kávu? Někdo nechce pít nápoje s kofeinem, ale někteří z nás nemohou pít klasickou kávu ze zdravotních důvodů, které nás k tomu přinutili. Co s tím? Kávu máme rádi a nemůžeme bez ní být.
zrnková káva a šálek
 
Naštěstí v dnešní době existují možnosti, jak si můžeme dopřát svoji oblíbenou kávu i v případě, že nemůžeme konzumovat kofein. Nyní existují na trhu kávy, které jsou kofeinu zbavené, tedy si je mohou dopřát i všichni, kteří klasickou nemohou. Jednou nevýhodou takové kávy je její cena, které je poněkud vyšší. Není tomu tak vždy. Můžete si koupit samozřejmě značkovou kávu, kde se dostaneme i na cenu kolem 160 Kč za 100 g. V tomto případě budeme platit hlavně za značku. Nechci říct, že by ta káva byla špatná, je dobrá, ale je zbytečně drahá. Můžete si dopřát také bezkofeinovou kávu za zhruba 70 Kč. Stačí si ji koupit v diskontních prodejnách, kde je mají opravdu za mnohem menší cenu. Vždy je potřeba počítat s tím, že bude dražší než klasická. Pokud máte kávovar na kapsle, tak ani v tomto případě není žádný problém. Můžete si objednat kapsle, které obsahují kávu bez kofeinu, tedy i takto si ji můžete připravit. Chuť takové kávy je srovnatelná s klasickou kávu a můžete si ji dopřát bez obav o své zdraví. V nedávné době nebylo ještě samozřejmostí, že pokud jdete do kavárny, tak si můžete vybrat bezkofeinovou kávu. Dnes již se tato možnost neustále rozšiřuje. Mohu jen říci, že je to moc dobře.
kávový šálek na špalku
 
Všem, kteří zkrátka mají kávu rádi, ale ze zdravotních důvodů nebo z osobních důvodů si nemohou dopřát klasickou, tak doporučuji vyzkoušet bezkofeinovou. Sám jsem na ni musel přejít kvůli zdravotním problémům a můžu říci, že mi to vůbec nevadí. Udělám si ji tak, jak ji mám. Pokud jdu do kavárny nebo restaurace, tak si objednám také bezkofeinovou a mám stejný požitek, jako bych měl klasickou.
 
 
 

Category