Péče o pleť? Žádná věda!

Péče o pleť? Žádná věda!

  • 11 června, 2019
  • Posted By

Asi každý z nás někdy zažil, nebo právě zažívá, období černých teček a pupínků. Pokud se snažíte o jejich odstranění pomocí vymačkávání a různého “seškrabávání” okamžitě přestaňte. Kůži si zbytečně poškodíte a akorát si nečistoty tímto způsobem zanášíte do dalších pórů. Tudíž se akné nezbavíte a riskujete tím, že vám zůstanou jizvičky.
citrusy u ručníků
Čištění
Velice důležitým faktorem je čištění. Někdo si myslí, že postačí pouhá voda a mýdlo, což je špatně. Proč? Protože tato metoda vám pokožku akorát vysušuje.
Nejlepší odstraňovač nečistot je peeling (stačí 2-3x týdně). Díky němu se zbavíte odumřelých kožních buněk a špíny.
Peeling proti pupínkům by měl obsahovat kyselinu salicylovou, která uvolňuje ucpané póry, bojuje se záněty a je jedna z nejúčinnějších antibakteriálních látek. Pokud vás trápí spíše černé tečky, tak je potřeba se podívat, zda peeling obsahuje aktivní uhlí.
Na každodenní čištění se doporučuje čistící gel, který je možný aplikovat jak ráno, tak i večer.
Výsledek ale nebude hned. Všechno chce čas, a jinak tomu není ani v těchto případech. Takže pokud po pár dnech neuvidíte změnu, nevěste hlavu. Peelingy pupínky a černé tečky izolují a postupně redukují.
Hydratace
Dalším důležitým faktorem jehydratování pokožky. Krásným příkladem nám poslouží květina. Pokud ji dodáváte dostatečné množství vody, tak je zdravá, roste a kvete. V případě, kdy o ni nepečujete a nezaléváte ji, květina usychá a vadne. To samé se děje i s pokožkou.
voda s ledem
Máte suché rty a odlupuje se vám z nich kůžička? To je první známka dehydratace. Proto byste měli dodržovat pitný režim. Člověk by měl denně vypít 2-3l vody denně. Limonády, kávy nebo jiné ochucené nápoje se do pitného režimu nepočítají.
Dávejte si pozor také na to, jakou kosmetiku používáte. Nekvalitní kosmetika vám akorát ucpává póry a dehydratuje pokožku. Je dost velká pravděpodobnost, že díky tomu budete trpět mnohem více na akné a je obtížnější se ho poté zbavit.
Pokud svou pleť budete správně čistit a hydratovat, uvidíte, že vám za to vaše tělo poděkuje.

Category