Jak na život s mamánkem

Jak na život s mamánkem

  • 11 června, 2019
  • Posted By

Je pravda, že pokud se máminy sukně drží malý klučina, je to roztomilé. Možná více než to. Ve výsledku je to vlastně úplně normální. Pokud se ale od své matky nedokáže odpoutat syn, který je již dospělý, pak je něco rozhodně špatně. Není to ale jeho chyba, jak by si mohli někteří myslet. Samotná matka by měla svého syna učit samostatnosti již od dětství. Tím by se totiž vytvářel běžný a normální vztah.

kreslený portrét

Některé matky jsou ale spokojené s tím, když je na nich jejich syn závislý i v dospělosti. Svým maminkám totiž často volají a hýčkají je. To je právě to, co se na tom matkám líbí.

Je ale potřeba poznat, kdy se jedná o závislého mamánka a kdy o muže, který si své maminky pouze váží.

Jestliže o své matce muž hovoří hezky, pak je to pro dívku dobré znamení. Tím, že má muž dobrý vztah s matkou, znamená to, že má dobrou zkušenost.

Když je ale vztah muže k matce negativní, jeho vztahy budou problematické, protože takoví muži se ženami soupeří, na místo, aby je ctili a chránili.
ruce na koleni

Pokud dospělý syn poslouchá svou matku, která jeho život řídí a v neposlední řadě také manipuluje, je to v manželství obrovský problém. I taková matka doufá, že se její syn jednou ožení, ale bude to fungovat tak, že je bude velmi významně ovlivňovat.

Soužití s takovými lidmi je velmi komplikované. Na začátku vztahu mají zamilovaní pocit, že jejich vztah všechno zvládne. Když ale pak růžové brýle opadnou, pak je důležité co nejrychleji odhadnout míru manipulativnosti tchýně. Důležité jsou také oblasti, kde přesně působí. Málokterá matka totiž obsáhne úplně všechno.

Pokud vám vztah s někým takovým nevyjde, nedělejte si z toho těžkou hlavu. Je potřeba si uvědomit, že neexistuje pouze jedna láska. Každá z nich je navíc jiná. Tyto lásky si vzájemně nekonkurují. Podobně je to s láskou matce k manželce. Mohou existovat vedle sebe, ale nemusí si nijak překážet.

Category