Změňte svou postavu díky speciální stravě

Změňte svou postavu díky speciální stravě

  • 20 července, 2019
  • Posted By

Bílkovinná dieta je v poslední době velkým trendem. Jedná se o způsob stravování, u kterého je uplatňováno jedno jednoduché pravidlo – nadměrný příjem bílkovin neboli proteinů. Co však má za následek tento způsob stravování?Mikro struktura proteinu

  • Nedostatek sacharidů
  • Nedostatek nebo naopak nadmíra tuků

Jak si můžete povšimnout, zvýšený příjem bílkovin se sice může zdát jako dobrý nápad, avšak jenom do určité doby. Jakmile totiž člověk, respektive samotné tělo, pozná, že mu něco chybí, začne danou absenci živin nějakým způsobem nahrazovat. To se samozřejmě negativně projeví na tom, jakým způsobem tělo funguje. U zvýšeného příjmu bílkovin se lidé často setkávají s větší plynatostí, špatným trávením nebo podobnými problémy, které mají co dočinění se střevy a trávící soustavou.
Žádný extrém není vhodný, na druhou stranu je možné tímto speciálním stravovacím režimem dosáhnout vytoužené postavy, respektive se k ní alespoň přiblížit.Vydatná bílkovinná snídaně

Zdravý životní styl jako základ

Ačkoliv se to lidem může líbit nebo nelíbit, člověk by se měl v první řadě věnovat sobě, a to směrem, který je pro něj nejvhodnější. Možná právě pro vás bude proteinová dieta tím pravým, možná právě naopak. Jak však nyní víte, z tohoto způsobu stravování mohou vzniknout sekundární problémy, které budete muset řešit nějakým jiným způsobem. Je proto na zvážení, případně na domluvě s lékařem, co by pro vás mohlo být nejvhodnější. Od věci nejsou ani různé testy, které vám přesně řeknou, co s vámi vyšší příjmy bílkovin udělaly.
Možná se dozvíte znepokojující informace, možná budete naopak celkově potěšeni z toho, jak tohle všeho funguje. V každém případě nenechejte volbu stravy náhodě, neboť to je to, co dokáže ovlivnit naprosto vše ve vašem životě. Zdraví by si měl člověk opravdu hýčkat, což nejlépe uděláte právě stravou. Je tedy žádoucí zvolit takový způsob, který bude vhodný a bude vašemu tělu pouze prospívat a nic jiného.

Category