Trochu jiné chipsy

Trochu jiné chipsy

  • 25 února, 2022
  • Posted By

Chipsy jsou oblíbenou pochutinou, i když se v mnohých případech přidává také přídavné jméno nezdravé nebo dokonce škodlivé. Ale každého občas honí mlsná a málokdo má natolik pevnou vůli, aby si je dokázal odepřít. Proto mnozí hledají alternativu, kterou by mohli bramborové chipsy nahradit. Dobrou volbou jsou pak zeleninové lupínky, které jsou připravené z rozličných druhů zeleniny, nejen z brambor. Mezi jejich výhody patří to, že nabízí chuťově rozmanitější zážitek a díky tomu, že jsou často vyrobeny z několika druhů zeleniny naráz, poskytují také aspoň lehce pestřejší přísun živin.

bramborové chipsy

Skvěle nahradí klasické brambůrky na stole s pohoštěním, svou barevností ho ozvláštní a každý ze společnosti přátel či rodiny je jistě rád ochutná. Velké plus v nich vidí také ti, co hledí na svůj kalorický příjem. Tyto chipsy jsou totiž dietnější verzí klasických brambůrek, a přesto se stále jedná o pochutinu, která Vám chuť na něco slaného dozajista uspokojí.

chipsy a zelenina

Na e-shopu u Veselé Veverky je najdete ve dvou balení s hmotností 300 g nebo 1,4 kg pro milovníky. V této směsi jsou zamíchány druhy jako batáty, cuketa, taro, mrkev a zelené fazolky. Výrobek je připravován tak, že neobsahuje lepek ani laktózu, je bez siřičitanů a nese označení vegan. Smažené jsou na palmovém oleji, který má označení RSPO. Jde o certifikát, který dokládá, že olej pochází z udržitelných zdrojů. Podmínky pro označení potraviny tímto logem jsou vcelku přísné, producenti palmového oleje nesmí kácet ani vypalovat pralesy, ohrozit vzácný ekosystém a svým zaměstnancům musí nabízet férové platy. Zeleninové chipsy Vesela-veverka stojí za to, abyste je alespoň ochutnali. Někdo si na jejich chuť zvykne hned, jiný potřebuje několik takových ochutnávek, aby se pořádně zamiloval. Platí ale to, kdo si jednou jejich chuť oblíbil, už si bez nich nedokáže představit správné pohoštění.

Category