Tradiční ořechovka potěší chuť a prospěje srdci

Tradiční ořechovka potěší chuť a prospěje srdci

  • 13 dubna, 2020
  • Posted By

Říká se mu likér našich babiček a má to svůj důvod. Ořechy se sice nejdřív používali zejména jako odpuzovače hmyzu, ale poté se zjistilo, že mají pozitivní vliv na lidské zdraví. A co lidi nenapadlo. Naložit je do alkoholu, vytáhnout z nich všechno dobré a výsledek vypít. Není se čemu divit. Ořechové likéry z Lihovárek.cz jsou oblíbené hlavně díky jejich skvělé chuti.

Vlašské ořechy loupání

Proces a výsledná chuť

Výroba se provádí z nezralých plodů, které se položí do jakostního lihu. Macerací se z plodů dostane nejen všechna chuť, ale také kalorie, vitamíny B1, B6 a E, kyselina listová a nenasycené mastné kyseliny. A to všechno jsou dobré věci, které vaše tělo nejen chce, ale také potřebuje. Výsledek se nejčastěji doplňuje bylinkami, medem, kořením nebo ovocem.

Vliv na zdraví

Ano, stále mluvíme o alkoholu, ale pokud nebudete likér pít po litrech, tak vám rozhodně neublíží. Naopak vám může pomoci. Dodáte tak svému tělu mnoho zdravých látek velmi příjemným způsobem. Střídmá konzumace pozitivně ovlivňuje žaludek, oběhovou a nervovou soustavu, játra i srdce. A jak jistě víte, slupky nezralých ořechů, které mnoho lahví obsahuje, jsou skvělou prevencí proti nádorům. To všechno, když si občas dáte skleničku tohoto výborného nápoje.

Vánoční horký nápo

Využít ho můžete i v kuchyni

Skvělý je samozřejmě, když si ho nalijete do skleničky a budete ho pomalu upíjet večer u filmu v příjemné společnosti svých blízkých. Tak si ho vychutnáte nejlépe. Ale není to jediná možnost, jak si ho vychutnat. Báječný je také pro přípravu míchaných letních drinků, ale i v zimě při přípravě horkých nápojů. A ani tady nekončíme.

Ne vždy ho totiž musíte pít. Použít ho můžete také jako náhradu rumu nebo vína během vaření a pečení. Mnohem lépe s ním bude chutnat vánoční cukroví a buchty. Můžete ho ale přidat i při pečení masa, které zaručeně vylepší. A vyzkoušet můžete i palačinky pro dospělé, které si jistě užijí nejen muži.

Category