Různorodá výroba součástí

Různorodá výroba součástí

  • 9 února, 2022
  • Posted By

Je z čeho vybírat

Když potřebujeme nějaký výrobek či celý stroj, tak jednou z počátečních fázi je konstruování. Při něm modelujeme jednotlivé části, ze kterých se následně udělá celá sestava. Samozřejmě vše musí správně pasovat a výsledkem musí být zařízení, které splňuje svůj účel při dobré životnosti. Už při konstrukci je dobré znát, jakou metodou se součást bude vyrábět, protože ji tomu musíme přizpůsobit. Těžko budeme dělat předmět s všelijakými složitými tvary přes svařování z různých částí, když můžeme využít odlévání.

3D tiskárna

Rozhodně se nepoužívají jenom frézování či soustružení, protože pro takovou výrobu drážky v náboji je výhodné použití protahování, protože to dosahuje při této činnosti velmi dobré efektivity práce. Vždy musíme brát v úvahu zároveň cenu, aby se výroba dané součásti či sestavy vyplatila a firma z objednávek vydělala dostatek peněz. Proto na jedné zakázce ve firmě pracuje ženě hned několik lidí, kdy každý má určité zaměření.

Tisk plastu

Rozhodně nemusíme mít předměty vyrobené pouze z kovu, protože se mezi oblíbené materiály řadí rozhodně také plat. Ten sice nedosahuje takové únosnosti, ale pro spoustu předmětů je plně dostačující. Výhodou je možnost výroby přes metody háji je vstřikování do formy, protože díky ní můžeme dosáhnout složitých tvarů za přijatelné ceny. Nyní se zaměříme na 3D tisk, protože při něm dosahujeme dobré přesnosti a některé materiály mají také celkem dobrou pevnost.

tisk ozubeného kola

Navíc není problém ani kusová výroba. Tiskárna je řízená elektronicky a jednotlivé vrstvy plastu jsou celkem malé, a proto se s ní dají vyrábět všemožné předměty. Ty se naprogramují přes počítač v podporovaném programu, nastaví se hodnoty tisku a data se přetáhnou do tiskárny. Ta už se postará o samotnou výrobu, takže k ní například za pár hodin přijdeme a můžeme odebrat hotový kus. Pokud byste měli o nějaký výrobek zájem, tak 3D tisk Olomouc jej Vám ho rád vyrobí, přičemž ceny nejsou vysoké.

Category