Pořízením pejska berete na sebe zodpovědnost, aby byl spokojený. Nezapomínejte na to!

Pořízením pejska berete na sebe zodpovědnost, aby byl spokojený. Nezapomínejte na to!

  • 30 května, 2022
  • Posted By

Pořízení pejska je důležitým rozhodnutím celé rodiny. Musíte si být jistí, že můžete novému členu rodiny poskytnout to co potřebuje včetně svého vlastního času. Jestliže chcete mít pejska, ale nejste si jistí, že mu budete dávat vše co potřebuje i když bude třeba právě zlobit – prosím, nepořizujte si ho. Bude šťastnější v jiné rodině nebo dokonce i v útulku, kde se o něj budou starat lidé, kteří milují pejsky.

Útulek je sice pro pejska nepříjemnou záležitostí, protože přeci jen nemají milující rodinu, ale někdy je to pro něj lepší než být v nefungující rodině, kde by strádal.

rodina - pes

Každé plemeno má své specifické potřeby a vlastnosti. Charakteristika každého plemena je odlišná, takže pečlivě vybírejte vhodného parťáka. Samozřejmostí se stává i to, že každý pejsek je jiný i když se jedná o stejné plemeno. Nějaký může být více aktivní, nějaký více pasivní, obezřetný, neřízená střela a další. Výchova pejska je tou nejdůležitější nutností k tomu, aby byl podle Vašich představ a uměl se chovat k okolí. Jsou nutné zákazové povely již od útlého věku, aby se nestalo to, že Vám pejsek jednou bude skákat po hlavě. Sice je to roztomilé štěňátko, ale pamatujte si, že až vyroste a bude skákat po návštěvách, tak moc radosti nebude.

Na výběr máme hned z několika plemen. Může se jednat o akita inu prodej, dobrmany, zlaté retrívry, bišonky, jorkšíry, ovčáky, stafordširský bulteriéry nebo československý vlčáky. To je jen zlomek plemen, na které můžete myslet.

žena se psem

Prodej pejska může být s rodokmenem. Tito psi jsou značně dražší, ale znáte celý jejich původ, což je ohromné plus v rámci toho, že předkové nebyli nemocní dědičnými chorobami jako je dysplazie kyčelního kloubu. Tímto nechceme zanevřít na útulkové pejsky. Každý pejsek si zaslouží milující domov a milující rodinu.

Vybírejte si pečlivě a udělejte svého nového člena domácnosti veselým.

Category