Nezapomínejte pečovat o své nehty - Jak mít krásné a přirozené nehty za každé situace?

Nezapomínejte pečovat o své nehty – Jak mít krásné a přirozené nehty za každé situace?

  • 24 listopadu, 2021
  • Posted By

Nehty jsou hlavně pro ženy hodně důležité, ale vzhled rukou dokáže upoutat pozornost vždy. O nehty bychom měli ale všichni dbát, jak na to? 

Nezapomínejte pečovat o své nehty – Jak mít krásné a přirozené nehty za každé situace? 

O nehty by určitě neměly pečovat jen ženy, i když se totiž koukneme na nehty muži, není hezké, když je nemá pěstěné a ještě hůře vypadá, když je má špinavé nebo okousané. Nehty dotváří vzhled rukou a jsou jakousi naší vizitkou. Zejména pak u žen je pohled na nehty hodně důležitý a dokáže to prozradit hodně. Pokud zrovna nechodíte na manikúru každý měsíc a nemáte nehty gelové či umělé, je třeba se o ty své přírodní dobře starat. Co musíte udělat pro to, aby vaše nehty byly prostě dokonalé? 

nalakované nehty

Vzpomeňte si na ně každý den

Ono nestačí jen jednou za týden nehty ostříhat, zapilovat je, a nebo je nalakovat. Péče o nehty by měla být pravidelná. Stejně tak, jako se každý den věnujete své pokožce, měly byste se dámy věnovat i svým nehtům. Pokud tak učiníte, nebudu ani potřebovat chodit na manikúru, protože krásné a přirozené nehty jsou stejně nejkrásnější. Pokud přemýšlíte o gelových nehtech, dobře si to předem promyslete. Po sundání gelových nehtů, zůstanou ty přírodní neskutečně zničené, budou se lámat a budou křehké. Proto je lepší dbát na vzhled přírodních nehtů, nemusíte si je potom dále ničit žádnými úpravami. 

Každý den je dobré nehty ošetřit vyživujícím olejíčkem, což pomůže nejen podpořit jejich růst ale zajistí vám to pěkné nehtové okolí, nehty se nebudou lámat, budou vyživené a pěkně budou i vypadat. Masírujte si nehtovou kůžičku, nebude potom tolik vidět a nebude vám kazit dojem. Pakliže chcete podpořit nějak růst nehtů, když budete mít ruce volné a budete mít čas, jemně si nehty a jejich okolí masírujte. Můžete i tentokrát využít nějaký olej nebo krém, půjde to snadněji. 

péče o nehty

I nehty chtějí vitamíny 

Existují nejrůznější přípravky na ošetření nehtů a nehtové kůžičky, ale zdraví nehtů podpoříte i kvalitní stravou plnou vitamínů. Na nehty je skvělý selen, který můžete brát jako doplněk stravy, nezapomeňte ani jíst hodně ovoce a zeleniny. Při úpravě nehtů postupujte ale opatrně, nehty příliš nestříhejte ale snažte se je zapilovat, lépe budou vypadat a mohou být i delší. Pilujte je jedním dlouhým tahem. Když už je budete stříhat tak vždy do kulata a jedině po koupeli či sprše, kdy jsou krásně změklé. 

Péče o nehty není věda a rozhodně se vyplatí. 

Category