„Nemocný“ počítač

„Nemocný“ počítač

  • 8 srpna, 2020
  • Posted By

Znáte to, koukáte třeba na film, hrdina drží pod krkem svého nepřítele, ten jej zákeřně pozoruje a tasí nenápadně zbraň a …

Bim. Film stojí, oba hlavní protagonisté jsou přilepeni na monitoru či televizi a ani se nehnou. Marně mačkáte posun vpřed, marně třískáte do tlačítka přehrávání. Nic se neděje. Zkusíte tedy restart a vida. Stroj se rozjede. Větráčky tiše předou svou monotónní píseň tichého vánku a vy znovu pouštíte film, abyste zvěděli, zda hlavní hrdina urazí tomu neřádovi kebuli anebo to bude obráceně. Koukáte koukáte a nic. Monitor vysílá krásně teplou černou barvu, ale nic jiného. Propadáte zoufalství, vždyť počítač přece jede!

Deska v PC

Ne, nejede. Už proto že nemá kolečka, a tudíž ani nikam jet nemůže. A počítač ani nefunguje, to se jen točí větráčky, počítač sám je prostě v pánu. Asi se odebral do křemíkového nebe. Nebo bude jen nutno odnést jej do nemocnice pro podobné přístroje a aparáty?

Nu, PC Beroun je tu na podobné případy. Jen musíte celá aparát přinést, pokud možno i s klávesnicí a myší. A raději i kabelem. Ne že by zde neměli svoje, ale nikdy nevíte, kde přesně závada je. Pokud nemáte doma druhý počítač, tak si neověříte, zda není na vině myš nebo právě ona klávesnice.

Křemíkový hřbitov

V nemocnici pro počítače přístroj převezmou, a pak již jen očekávejte telefonát, ve kterém vám bude sdělen příští osud vašeho miláčka. Tedy, především vám bude sdělena cena za opravu. Tu vám málokdo řekne ihned při převzetí. Počítač musí projít složitou diagnostikou, aby se určila závada. Nu a když je jasné oč jde, zavolá vám technik informaci o ceně. Vy sám pak posoudíte, zda to má smysl nebo nemá. Záleží to jen a jen na vás a na tom, jak přístroj využíváte. V každém případě se o něj v PC Beroun dobře postarají. Musíte se přesvědčit sami, že pracují rychle a kvalitně. A také na přijatelné cenové úrovni.

Category