Naše krása

Naše krása

  • 22 dubna, 2022
  • Posted By

Co pro vás znamená krása? Já si myslím, že pro někoho krása znamená ta vnitřní. Ať pro někoho krása znamená ta, která je na povrchu nebo taková ta krása, která se nachází uvnitř. Nevím, jak to je, ale já krásu beru tak obecně. I když v dnešní době je to takové, že se krása nemá vůbec hodnotit. Krása se totiž velmi mění. Jenom si vemte třeba například nějaké středověk nebo taky dávnověk. Tam byl Ideál krásy úplně nějak jinak, než je dnes. Vemte si, že dříve někdy ve středověku byla móda taková, že krása a ideál krásy se počítal hlavně tak, jak člověk vypadá.

Chcete se líbit?

A byly velmi oblíbené ženské plné tvary, a to si jistě dokážete představit. To jistě asi víte už jenom díky věstonické Venuši. Anebo díky všem těm sochám, které byly vytesány ve středověku a dávnověku. Takže věřím, že dříve byla ženská krása taková, abys byla na co stáhnout. Takovýto výrok se velmi často objevuje u nás ve společnosti. Nicméně ale taky potom nastaly doby, kdy krása byla taková, že ženy musely být úplně štíhlé.

Krásu bereme každý jinak.

Tak moc štíhlé, že to vypadlo až nehezky a nezdravě. Tohle se chtělo hlavně po modelkách. V devadesátých letech minulého století to bylo tak, že čím hubenější a štíhlejší dívka nebo žena byla, tak byla krásnější a dokonalá. Nevím jak vy, ale mně se tohle nelíbí a nikdy nelíbilo. Já si myslím, že člověk by měl vypadat tak aby se cítil v pohodě a byl zdravý. Není totiž nic horšího, než když se člověk chce přiblížit ideálu krásy, aniž by dbal na své a zdraví. Já si myslím, že ideál krásy je pomíjivý a každý to vidí jinak. Na co by byla krásná sexy žena, kdyby se chovala jako špatný chlap? Pro mě krása taková, když se člověk líbí hlavně sám sobě a je se sebou spokojený. Protože pak z něj vyzařuje pohoda a klid a člověk se směje. A to pak dělá člověka hodně charismatického, takže i nám pak připadá více krásnější. Pamatujte, že krása není všechno.

Category