Na co bychom si měli dát pozor, pokud používáme downloader online

Na co bychom si měli dát pozor, pokud používáme downloader online

  • 8 července, 2022
  • Posted By

Jednou z nejčastějších věcí, ke kterým lidé využívají internet, je i stahování nejrůznějších souborů. Může jít o videa, hry, knihy, hudbu či mnoho dalšího. A ať už legálně či nelegálně, ony soubory skončí v našem počítači či chytrém telefonu. Zde je však potřeba se mít na pozoru. Ke stahování totiž potřebujeme program, a zdaleka ne všechny k tomuto účelu určené jsou důvěryhodné. To platí nejen pro ten klasický, který musíme nainstalovat do svého zařízení, ale i pro downloader online, tedy ten, který je přímo součástí dané webové stránky.

tlačítko pro stažení

Tato druhá možnost je obvykle považována za bezpečnější. Koneckonců si do počítače nedáváme žádný cizí program, takže riziko, že si jej zavirujeme, nehrozí. Ovšem, jak už to tak bývá, situace není ani zdaleka tak jednoduchá. Poměrně často dochází k případům, kdy se spolu požadovaným souborem stáhl i virus. Zde totiž stačí, aby byl umístěn na webové stránce a aby byl onen stahovací program nastaven tak, aby se zvoleným souborem stáhl i virus. Dále je zde fakt, že ani online stahovač nemusí fungovat tak, jak bychom si představovali. Výsledné video či hra pak mohou být nepoužitelné, neboť byla stažena pouze jejich část, nebo byla v průběhu procesu poškozena.

\'nápis

Jak se tedy tomu bránit? Tím hlavním opatřením je samozřejmě aktivovaný kvalitní antivirus s aktualizovanou databází. Ten slouží jako hlavní štít proti pokusům zavirovat váš počítač. Avšak žádný, ani ten nejlepší z nich nedokáže zachytit absolutně všechny viry. Proto je potřeba implementovat i další opatření.

Tím nejdůležitějším, co můžeme udělat, je nestahovat nic z nedůvěryhodných stránek, zvláště pokud je to zdarma či se dokonce jedná o nelegální kopii. Jistě, nemuset za film či hru platit je lákavé, avšak je potřeba zvážit, zda to za to riziko stojí. Zdaleka nejlepší je v tomto případě používat oficiální stránky distributora, a pokud to není možné, pak nějaké známé a prověřené weby. Jen tak svůj počítač můžeme ochránit.

Category