Jaké jsou nejnovější trendy v bydlení

Jaké jsou nejnovější trendy v bydlení

  • 13 února, 2022
  • Posted By

Jedním ze základních požadavků prakticky každého člověka je mít kde bydlet. Otázkou ovšem je, jaký způsob bychom preferovali. I u nás máme totiž hned několik možností. Tím nejzákladnějším rozdělením je samozřejmě na byt a rodinný dům, avšak to není ani zdaleka vše.

 

Faktem je, že i popularita jednotlivých typů podléhá určitým módním trendům. A tak zatímco dříve bylo oblíbené bydlení v paneláku, neboť občanská vybavenost jako alespoň malý obchod se základními potřebami či lékař byly nedaleko, a navíc je tento způsob bydlení levný, později se věci změnily.

 

klasický rodinný dům

 

Nastala obliba domků na vesnicích, kde je klidné prostředí a člověk je mnohem blíže k přírodě. Tento trend začala zvýšená dostupnost automobilů. Již nebylo potřeba se starat, jestli se dostaneme do obchodu – můžeme si tam klidně zajet, neboť každý z nás má k dispozici automobil.

 

Ovšem cena a především fakt, že bylo potřeba jet na nákup i několik kilometrů ukončilo i tento trend. Objevila se tedy kombinace obou předchozích – bydlení v satelitním městečku. To v podstatě znamená žít v rodinném domku ve vesnici prakticky přiléhající k městu. Díky tomu si užijeme klid a mír vesnice, avšak nemáme to daleko k radovánkám a lákadlům města.

 

panelákové sídliště

 

Tuto idylku však narušily v poslední době prudce rostoucí ceny nejen nemovitostí, ale také pohonných hmot. Trend se tedy vrací zpět k té nejlevnější variantě, tedy bydlení v bytě s dostupnou občanskou vybaveností. To samozřejmě vedlo i k růstu jejich cen a také nájmů. Přesto je to zatím to nejlevnější řešení. Jen se uvidí, jak dlouho tomu tak bude, a jakým směrem se budoucí trend posune. Pravdou totiž je, že současná situace na trhu bydlení je z dlouhodobého hlediska neudržitelná. Otázkou tedy je, jaká opatření přijme vláda k nápravě této situace. V současnosti to totiž vypadá, že bez její intervence bude zanedlouho bydlení jen pro vyvolené. A to rozhodně není v pořádku.

Category