Jak vypadají únikové hry, například úniková hra Hradec Králové

Jak vypadají únikové hry, například úniková hra Hradec Králové

  • 4 ledna, 2021
  • Posted By

Je faktem, že nejen děti se rády baví a hrají hry. Dospělí to jen neradi přiznávají, a zároveň také nemají tolik času, aby se mohli této zálibě oddat. Navíc, aby nás hra bavila, musí v ní být i výzva. A řekněme si na rovinu, že ta u většiny dětských her chybí.

Naštěstí si tohoto faktu všimli i podnikatelé, a začali vyrábět i hry pro dospělé. Ty se od těch dětských obvykle liší přidáním „dospělých“ elementů, jako je nahota či alkohol, nebo tím, že rébusy, které je potřeba vyřešit, jsou náročnější. A mezi ten druhý případ patří i únikové hry, jako je například úniková hra Hradec Králové. V čem spočívá?

unikovka1

Princip je jednoduchý: skupinka lidí, ale může to být i jeden člověk, se zamkne do místnosti. Z ní se musí pomocí vyřešení nejrůznějších rébusů a hádanek, které jej postupně dovedou ke klíči, dostat v určitém časovém limitu.

Je samozřejmé, že existují různé úrovně obtížnosti této hry. Ta spočívá v náročnosti jednotlivých úkolů a vodítek, která musí hráči sledovat. Klíčem zde je spolupráce celého týmu, neboť aby bylo možné vše vyřešit v daném čase, je nutné, aby se do hledání a řešení zapojili všichni členové a každý dělal to, pro co má největší vlohy.

unikovka2

Samozřejmě zde nehrozí žádné nebezpečí. Pokud hráči klíč v časovém limitu nenajdou, pořadatelé jednoduše místnost odemknou zvenku. Musí totiž vše opět připravit pro další skupinu hráčů, a nemohou si tedy dovolit dávat nikomu žádný čas navíc.

U zkušenějších týmů však nemusí být cílem pouze dostat se z místnosti včas, ale v co možná nejkratší době. I to je důvod, proč u mnoha těchto únikových her najdete tabulku s nejlepšími časy. To mnoho lidí motivuje, aby se je pokusili překonat.

To vše zní dobře. Problém samozřejmě je, že musíte na místo, kde daná hra probíhá dojet. A to zdaleka ne každý může. Naštěstí existuje i karetní varianta těchto her. Zde sice nebudeme pracovat s fyzickými objekty, na druhou stranu však mají zajímavější příběhy. Záleží tedy na vás, kterou variantu si vyberete, obojí má však své kouzlo.

Category