Jak používat ukazatel market profile

Jak používat ukazatel market profile

  • 11 srpna, 2020
  • Posted By

Asi jen málokdo by nechtěl zbohatnout prakticky bez práce. A ač se to nezdá, jsou možnosti, jak si tento sen splnit, některé více riskantní než jiné.

Tou asi nejrizikovější je sázení Sportky či jiných loterií. Výhry skutečně bývají velké, ale šance, že vyhrajete tu hlavní, je skutečně minimální. I proto se tento způsob rozhodně nedoporučuje. Je totiž více než pravděpodobné, že více prohrajete, než získáte.

burza3

O něco bezpečnější, avšak zároveň složitější, je investování na burze, konkrétně na akciovém trhu. Zjednodušeně řečeno spočívá v tom, že nakupíte akcie, když je jejich cena nízká a prodáte je, když stoupne.

Zní to jednoduše, avšak má to několik háčků. Tím hlavním je, že musíte být schopni předvídat, kterým směrem se hodnota dané akcie v budoucnu bude posouvat. Může se totiž také stát, že budete rádi, když je prodáte za polovinu ceny, za kterou jste je koupili.

Aby se tomuto scénáři předešlo, používá se několik ukazatelů, které nám mají pomoci předpovědět, jaká bude hodnota dané akcie v budoucnu. A jedním z nich je i market profile. O co se jedná?

burza4

V zásadě jde o kombinaci sledování několika dat, jako jsou dosavadní vývoj ceny akcií, čistý zisk firmy, její portfolio, množství prodaných výrobků a tak dále. Z toho všeho se dá vyčíst, jak se bude hodnota akcií chovat, a tedy najít příhodný moment, kdy ji koupit a kdy ji prodat.

Ideálně ji totiž koupíme v bodě, kdy bude její cena nejníže, a prodáme ve chvíli, kdy bude její cena nejvyšší. To se samozřejmě povede jen málokdy, avšak cílem je se tomuto ideálu přiblížit tak, jak je to jen možné.

K tomu je samozřejmě zapotřebí, aby tyto ukazatele byly správně použity a interpretovány. Mnoho lidí však nemá dostatek zkušeností a znalostí, aby něco takového zvládlo. Proto je mnohdy lepší obrátit se na odborníka, tedy na některého z finančních poradců. Ti vám pomohou a buďte si jisti, že na tom neproděláte.

Category