Hypotéka je výhodnější než nájem. Až na tři výjimky

Hypotéka je výhodnější než nájem. Až na tři výjimky

  • 2 ledna, 2020
  • Posted By

Asi to nikoho příliš nepřekvapí, ale průzkumu bankovních společností prokázaly, že pořídit si vlastní bydlení je mnohem výhodnější i přesto, že budete dalších 20 až 30 let platit hypotéku. Obrovskou výhodou je samozřejmě to, že budete vlastním pánem https://www.respekt.cz/tydenik/2017/32/vyprava-za-panem-prstencu a nebudete se muset obávat nenadálého vystěhování ze strany majitele objektu.útulné teplo domova

Průzkumný projekt

Finanční skupina Wüstenrot přišla s projektem Srovnávač bydlení, kde porovnávala obě možnosti. Projekt pracoval se dvěma typy údajů v jednotlivých regionech, především ve větších městech. Bohužel nepočítali s náklady na údržbu vlastní nemovitosti, se kterými nájemník počítat nemusí. Zabývali se porovnání následujících údajů:

  • hypoteční úvěr s 80% LTV na 20 let a úrokem 2,33 % p.a.,
  • pronájem bytu o výměře 60 metrů čtverečních.

Výsledky zveřejnili pro každé krajské město i s tím, zda se pořízení bydlení v dané oblasti vyplatí nebo ne. Vyplynulo z toho, že existují jen tři výjimky, kde je nájem výhodnější než úhrada úvěru. Nepřekvapivě se jedná o Prahu, Brno a Plzeň. Těmto třem se při koupi tedy raději vyhněte.

Neváhejte a jděte do toho

Hodně lidí pochybuje o výhodnosti, ale je to tak. Proto již nad ničím nepřemýšlejte a začněte hledat. Až najdete to pravé, budete jistě zvažovat financování. Máte několik možností. Jedním je půjčka od příbuzných, klasická hypotéka, úvěr přes stavební spoření nebo americká nebankovní hypotéka. Poslední možnost je výhodná nejen z pohledu úroku, ale je hlavně vhodná pro všechny žadatele.domy na břehu řeky

Nezáleží na tom, zda máte na pro banku příliš nízké příjmy, anebo máte nějaký záznam v registru dlužníků. Jsou velmi tolerantní, měsíční splátky jsou nízké a splatnost úvěru si můžete nastavit až na 30 let. Úroková sazba je přitom pevná po celou dobu, což vám jen tak někdo nenabídne. Ke schválení žádosti navíc dojde do 24 hodin, takže rychle budete vědět, na čem přesně jste.

Category