Chystáte se vybočit z rituálů?

Chystáte se vybočit z rituálů?

  • 18 května, 2019
  • Posted By

Pro vaše dítě je jistotou především to, co se mu od malička snažíte dopřát jako to správné a bezpečné. Ať už se jedná o pořízení plyšového mazlíčka, volbu šidítka, které utiší pláč nebo automatická jistota v podobě plenek, jednou přijde čas, kdy o tyto hravé věci musí vaše dítě přijít a navždy se s nimi rozloučit.
Jak se však postarat o to, aby to pro dítě nebyla stresující etapa v jeho útlém věku, kdy tomu ještě nerozumí? Vždy počkejte na vhodnou příležitost.

dítě s dudlíkem

Nekonečný boj s dudlíkem

Rodiče považují dětské šidítko za pomocníka v případě nouze. O tom, že tomu tak je, se přesvědčili už všichni rodiče, kterým dudlík zachránil nejen jejich slabší nervy, ale i mnoho situací, které díky němu proběhly v klidu. Některé děti ho sice nechtějí už od počátku, ale jiné se ho nehodlají vzdát ani za milion.
Když už sami zhodnotíte, že je čas připravit vaše dítě o placatého kamaráda v jeho puse, měli byste si stát za svým rozhodnutím. Nemůžete jeden den váhat a na druhý den povolit. Jediná cesta k úspěchu je ta, která vede rázným a konečným přístupem.
DOBRÁ RADA:
•       Pokud už dudlík dítěti seberete, udělejte to bez zbytečného vysvětlování. Vaše dítě tomu stejně nerozumí a čím více to bude rozpitvávat, tím to bude pro něho horší.

Plyšák, na kterého je už velké

Dětské hračky jsou tady pro děti v každém jejich věku. Obzvláště plyšáci jsou měkký kamarádi, kterých děti milují a všude, kam jdou, jich mají tendenci pochopitelně vzít.
Pokud už vaše dítě nastupuje do školy, věřte, že s plyšákem, kterého má od dětství tam úspěch neudělá. Jestli vaše dítě miluje jeho plyšovou hračku natolik, že bez ní nedovede žít, neberte mu ji definitivně. Pouze mu vysvětlete, že je lepší mít ho jenom na doma.
batole s plenkou

Největší prohra – odplenkování

Pro mnoho rodičů je doba odplenkování noční můrou. Dítě považuje plenky za pohodlné a nemusí si tak dělat starosti navíc s tím, že si musí říkat a současně i docházet na nočník.
Dospět však k tomu musí, takže se nemějte strach na chvíli obalit nervy a plenky jednoduše schovat. Pokud už nebudou součástí jeho dětství, zvykne si na situaci, která vyžaduje to – poradit si bez nich.

Category