Vláda žen aneb firma řízená něžným pohlavím

Vláda žen aneb firma řízená něžným pohlavím

  • 26 srpna, 2019
  • Posted By

Každý z nás jistě zná dobu, která zde panovala po dlouhé období. Jednalo se o problematiku nadřazenosti mužského pohlaví vůči pohlaví ženskému. Žena musela vše dělat podle muže, na slovo ho poslouchat, a dokonce i v rámci výchovy dětí měl chlap hlavní slovo.

Po několika letech však došlo ke zlomu, kdy se začal rozvíjet feministický směr. Díky tomu se ženám postupně otevřel celý svět – mohly studovat vysoké školy, cestovat, pracovat apod. V rámci rodin došlo k zrovnoprávnění postavení obou z rodičů, a tak tedy už nikdo nebyl pod nadvládou někoho jiného.
jednání podnikatelů

Při pohledu na současnou dobu by se dalo říci, že ženy a muži mají úplně stejné možnosti, ale doposud tomu tak. Pokud žena nechce děti, a chce být raději kariéristkou, kouká se na ní skrze prsty. Pokud je žena ve svém oboru úspěšná, tak musí mít podle většiny v rodině problémy, které řeší tím, že se více zajímá o svůj pracovní život.

Celá tato problematika je však způsobena tím, že se ženám ani dnes nedostává stejných podmínek. Některé z nich pobírají ve vedoucích pozicích méně peněz, než kolik by jich měl příslušník opačného pohlaví, jiné mohou být vystaveny šikaně či sexuálnímu obtěžování.

Jediné, co ženy opravdu chtějí, je dostat na vyšší pozice v rámci trhu práce, jelikož na to mají přeci stejné právo jako mužská populace. Mnoho dam sní o tom, že se stanou ředitelkou, vedoucí určitého úseku nebo například velitelkou u vojáků. Sny každé z nás jsou různorodé, avšak i tak nejsou nesplnitelné.
siluety podnikatelek

Pokud však necháte kolektiv vést ženou, uvidíte, že to přinese jen samé pozitiva. Budou vytvořeny přátelské vztahy v rámci týmu, každý bude mít možnost se vyjádřit, a kdokoliv bude mít možnost, aby ukázal co v něm je.

Ženy tedy v rámci businessu přinášejí něco, co muži nikdy ne – zástupkyně něžného pohlaví jsou mnohem citlivější, a tak chtějí, aby vše bylo v pořádku a harmonii.